Zwierzaki pod opieką naszej fundacji i ich historia

Rozdział I:

Jaruś, zawsze radosny rudzielec, mimo chorego serduszka, problemów zwyrodnieniowych kręgosłupa i problemów alergicznych. Uwielbia biegać po lesie i tropić niezliczoną ilość różnych zapachów. A czasem trafi mu się frajda pogonienia za sarenką lub zającem …. Oczywiście nie ma żadnej szansy nawet zbliżyć się do ściganego zwierzaka ale to dla niego nie ma żadnego znaczenia … Jak piesek goni za zwierzakiem to czuje się prawdziwym gospodarzem lasu.

Dostaje karmę dla alergików, Karsivan i Prilactone na serce oraz suplementy na wzmocnienie kości i stawów. Przez długi czas wszystko było pod kontrolą. Niestety, w marcu Jaruś dostał udaru. Zataczał się, powłóczył tylnymi nogami, głowa opadała mu na bok, wymiotował, miał oczopląs … oj było nieciekawie. Po trzech miesiącach intensywnego leczenia, jego stan zaczął się stopniowo poprawiać. Teraz znowu biega po lesie z uśmiechniętą mordką ale szybciej się męczy i jego głowa jest nadal przychylona na bok. Ale to nic, najważniejsze, że ma apetyt i jest szczęśliwy i aktywny. Oczywiście, oprócz Karsivan’u i Prilactone musi dostawać leki na usprawnienie pracy mózgu i cyrkulacji obwodowej.

Chory Jaruś:

Historia Jarusia: